top of page

Hasan Uçarsu ile Kendi Müziği Üzerine

Hasan Uçarsu ile Kendi Müziği Üzerine

Değerli Üyelerimiz,

 

Önümüzdeki hafta 26-27 Ekim 2017 günlerinde Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nın gerçekleştireceği ve üyelerimizden Rengim Gökmen'in yöneteceği Cumhuriyet Bayramı Konseri'nde üyelerimizden Hasan Uçarsu'nun Çanakkale Şehitleri'ne ve İsmail'in Öyküsü başlıklı eserlerinin Ankara'da ilk seslendirilişi yapılacaktır. Konserle ilgili ayrıntılı bilgiye http://www.cso.gov.tr/tr adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Gerçekleştirilecek olan bu konserden hareketle, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Kompozisyon Sanat Dalı Hasan Uçarsu'yu 24 Ekim 2017 Salı günü konuk edecek. HÜADK Mithat Fenmen Salonu'nda saat 14.30'da başlayacak buluşmada besteci ilk önce Kendi Müzik Üslubunun Öğretimi Açısından Ahmed Adnan Saygun'un Besteciliği konulu bir seminer verecek olup ardından HÜADK Kompozisyon Sanat Dalı öğrencileriyle özel olarak çalışacaktır. 

 

27 Ekim 2017 Cuma günü ise derneğimizin konuğu olacak olan Uçarsu, kendi eserlerinden bir seçki sunarak besteciliği üzerine konuşacaktır. SCA Müzik Vakfı katkılarıyla gerçekleştirilecek olan bu etkinliğin yeri And Sanat (SCA Müzik Vakfı binası 1. Kat) olup, başlangıç saati 10.00'dur. 

 

Konser dışındaki etkinliklere katılımın serbest olduğunu hatırlatır, etkinliklerle ilgili bilgileri bağlı bulunduğunuz bölüme, öğrencilerinize ve ilgi duyacağını düşündüğünüz diğer kişilere iletmenizi önemle rica eder, üyelerimizi aramızda görmekten büyük bir mutluluk duyacağımızı ifade etmek isteriz.

 

Saygılarımızla,

bottom of page